Pałac ślubów w Białymstoku – jedno z piękniejszych miejsc w Polsce na ślub cywilny

W naszych kraju nie brakuje pięknych miejsc na ślub cywilny. Jednak wśród nich znajdzie się kilka perełek, które mogą sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób i świetnym przykładem jest tutaj pałac ślubów w Białymstoku!

Pałac ślubów w Białymstoku – lokalizacja

Pałac ślubów zlokalizowany jest w samym centrum Białegostoku, a dokładniej mówiąc na końcu ulicy Kilińskiego. W jego pobliżu znajduje się zespół pałacowo-ogrodowy Branickich, więc jest to dość charakterystyczne miejsce na mapie Białegostoku. Dodatkowo tak dogodna lokalizacja sprawia, że nikt nie powinien mieć trudności z dojazdem. 

Pałac ślubów w Białymstoku – trochę historii

Pałacyk ślubów w Białymstoku znany jest również jako pałacyk gościnny Branickich lub jako Dom Koniuszego to dwukondygnacyjny budynek, który powstał około 1771 roku, ale został wykończony po kilku latach i jako powód podaje się śmierć hetmana Branickiego. Początkowo miał służyć gościom hetmana lub jego koniuszemu, ale ostatecznie Izabela Branicka przeznaczyła go na mieszkanie dla najbardziej zaufanych ludzi z jej dworu. W 1944 roku został spalony, ale zaledwie kilka lat później, bo już w 1950 roku został odbudowany.

Pałacyk gościnny przez wszystkie lata zmieniał swoich właścicieli, a także służył różnym celom. Przez jakiś czas wykorzystywano go jako Muzeum Ruchu Rewolucyjnego, później został przeznaczony na Wydział Architektury Politechniki Białostockiej. Obecnie dostęp do pałacyku jest mocno ograniczony, ale na parterze działa najpiękniejszy Urząd Stanu Cywilnego, więc każdy, kto pragnie wziąć w nim ślub, może się tutaj zgłosić. Jedno z najbardziej urokliwych miejsc na ślub cywilny w USC Białystok.

Pałac ślubów w Białymstoku – czemu zawdzięcza swoją wyjątkowość?

Na pewno wyjątkowy charakter pałacyku gościnnego Branickich to zasługa tego, że został zachowany w stylu barokowym z rokokowymi wnętrzami. Dzięki temu jego wnętrza niczym nie przypominają tych, których znamy z typowych urzędów stanów cywilnego. Do tego panuje tutaj naprawdę wyjątkowy klimat, więc jeśli ktoś chciałby go poczuć, to przy wyborze koniecznie powinien wziąć pod uwagę pałac ślubów w Białymstoku.

Fotograf na ślub cywilny w Białymstoku

Jeśli planujesz zorganizować swój ślub cywilny w tak pięknym miejscu jak USC w sercu Podlasia to pamiętaj o wynajęciu lokalnego profesjonalisty – fotograf ślubny Białystok – mający doświadczenie w fotografowaniu w tym pałacu ślubów.

Podobne wpisy