Dokumentalny reportaż ślubny alternatywą dla ślubnej fotografii pozowanej

Reportaż ślubny to coraz popularniejsza forma tworzenia wyjątkowej pamiątki z tego szczególnego dnia, jakim jest dzień ślubu. W odróżnieniu od fotografii pozowanej, w przypadku reportażu spotkamy się z większą spontanicznością i zdjęciami robionymi „z zaskoczenia”, tak, aby udokumentować kolejne wydarzenia z tego dnia. W ten sposób, reportaż ślubny opowiada na zdjęciach ciekawą i spójną historię.

Czym dokładnie charakteryzuje się reportaż ślubny?

Fotograf odpowiedzialny za reportaż ślubny wciela się w rolę czujnego kronikarza, który obserwuje i dokumentuje kolejne wydarzenia na zdjęciach. Tradycyjny reportaż zaczyna się z samego rana i obejmuje przygotowania do ślubu, zarówno w domu Panny Młodej, jak również Pana Młodego. Następnie, historia oprowadza nas po ślubie, weselu, oczepinach, a czasem także po poprawinach. Zakres reportażu ślubnego jest wcześniej ustalany z fotografem.

Czy reportaż obejmuje jedynie dzień ślubu i wesela?

To zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Fotografa możemy wynająć na kilka dni, tak, aby dokumentował on również ostatnie przygotowania w dniach poprzedzających ślub i wesele. Po przygotowaniach można udać się na relaksujący spacer, w trakcie którego fotograf ślubny może wykonać tradycyjne fotografie ślubne. Historia opowiadana w reportażu może kończyć się zdjęciem na tle walizek spakowanych do podróży poślubnej lub w kabriolecie, stanowiąc znaną klamrę: „i żyli długo i szczęśliwie”.

Efekt końcowy reportażu ślubnego

Album z reportażu ślubnego zawiera zdjęcia ułożone chronologicznie. Fotograf ustala wcześniej szczegóły i buduje plan, którego będzie trzymał się na ślubie i weselu. Chodzi o to, aby zdjęcia ułożyły się w ciekawą oraz intrygującą historię, na której głównymi bohaterami będą Państwo Młodzi w otoczeniu swoich bliskich. Fabułą tej historii będzie ślub i wesele. Spontaniczność tych fotografii sprawia, że są one popularną alternatywą dla zdjęć pozowanych.

Podobne wpisy