|

Czy warto fotografować przygotowania panny młodej?

Zdjęcia ze ślubu to najpiękniejsza pamiątka pozwalająca wrócić wspomnieniami do najważniejszego dnia w życiu małżonków. Jednym z elementów reportażu ślubnego są przygotowania pary młodej do ślubu. Czy fotografowanie panny młodej podczas wykonywania makijażu i zakładania sukni ślubnej to dobry pomysł? W tym artykule zgromadziliśmy wszystkie za i przeciw związane z utrwalaniem kadrów z przygotowań panny młodej do uroczystości zaślubin.

Dlaczego warto uwiecznić przygotowania panny młodej?

Przygotowania panny młodej to początek pięknej historii ślubnej. Zawarcie tego rodzaju zdjęć w reportażu ślubnym pozwala przedstawić odbiorcom spójną i kompletną historię. Zdjęcia pozwolą przypomnieć sobie po latach towarzyszące Wam emocje i stres. Dzięki zdjęciom z przygotowań pan młody będzie miał możliwość zobaczyć swoją żonę w tej niepowtarzalnej atmosferze towarzyszącej przygotowaniom do ślubu. Fotografie przedstawiające przygotowania są naturalne i spontaniczne. Ukazują prawdziwe emocje i nie ma tutaj miejsca i czasu na grę aktorską. Śmiech, łzy wzruszenia, stres i strach – te wszystkie uczucia pozwalają stworzyć niezwykłe ujęcia. Wszystko dzieje się szybko, ale nie musicie się tego bać. Fotograf ślubny doskonale wie, które chwile należy uchwycić, a z których można zrezygnować. Ponadto rozpoczęcie reportażu od przygotowań umożliwia bliższe zapoznanie pary młodej i gości z fotografem. Krótkie rozmowy w przerwach od zdjęć pozwolą bliżej się poznać i ustalić Wasze priorytety podczas współpracy. W zależności od indywidualnych oczekiwań zdjęcia z przygotowań mogą obejmować wszystkie etapy, począwszy od prezentacji panny młodej w wersji naturalnej lub tylko kilka ujęć podczas zakładania sukni i biżuterii.

Fotografie z przygotowania panny młodej – czy są konieczne?

Nie każda para młoda decyduje się na wykonanie zdjęć z przygotowań. Powodów jest wiele, ale najczęściej przyszli małżonkowie jako powód wskazują to, że nie wychodzą atrakcyjnie na zdjęciach. Pamiętajcie, że zdjęcia z przygotowań to nie sesja plenerowa podczas której trzeba pozować. Inną przyczyną rezygnacji z domowych ujęć jest obawa przed obecnością obcej osoby w tych prywatnych chwilach. Pamiętajcie, że fotograf ślubny to profesjonalista, który doskonale wie jak sprawić, by jego uczestniczenie w przygotowaniach nie powodowało u Was frustracji i dodatkowego stresu. Poza tym jako osoba postronna może pomóc rozładować napięcie i rozluźnić atmosferę. Obawa przed nieudanymi zdjęciami nie powinna Was odstraszać przed podjęciem ryzyka. W przypadku, gdy zdjęcia z przygotowań Wam się nie spodobają, możecie je usunąć. A jeśli wydadzą się Wam zbyt intymne, zachowacie je tylko dla siebie. Oczywiście, jeśli fotografowanie przygotowań wydaje się Wam krępujące i będzie naruszało Waszą przestrzeń osobistą, nie musicie się na nią decydować. W dniu ślubu najważniejsza jest para młoda i to właśnie Wy powinniście czuć się komfortowo.

Jak przygotować się do zdjęć z przygotowań?

Miejsce wykonywania zdjęć z przygotowań nie musi być specjalnie udekorowane. Niezależnie jednak od tego, czy zdjęcia będą wykonywane w domu, czy pokoju hotelowym musicie zadbać o to, by przestrzeń w pomieszczeniu prezentowała się czysto i była atrakcyjnym tłem do tworzonych kadrów. Warto zadbać także o dostęp naturalnego światła i miejsce do swobodnej pracy fotografa. O fakcie uczestniczenia fotografa podczas przygotowań koniecznie należy poinformować wizażystkę, fryzjera oraz bliskich pomagających Wam podczas zakładania kreacji ślubnej. Aby ułatwić pracę fotografowi, wcześniej przygotujcie w jednym pomieszczeniu stroje ślubne oraz niezbędne akcesoria, takie jak welon, buty, biżuterię, obrączki czy podwiązkę.

Podobne wpisy